STEAM

Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas

STEAM veiklos

STEAM "Judantis vikšras"

Kauno r. Ilgakiemio mokyklos-darželio priešmokyklinukai 2022 metų lapkričio mėn. 30 dieną domėjosi drugelio gyvenimo ciklais, mokėsi ieškoti informacijos knygose, internete. Naršydami internete pamatė eksperimentą "Judantis vikšras". Vaikai pasiruošė priemones: servetėles, vienkartinės lėkštutes, pipetes, vandens indelius, pieštukus. Mokytoja Asta pasiūlė pasimokyti matuoti kiekvieno vikšrelio ilgį liniuotėmis ir užrašyti centimetrus lentoje.

Vaikams labai patiko eksperimentas, o ypatingai buvo smagu matuoti liniuote, užrašyti duomenis mažo vikšrelio ilgio ir ištįsusio nuo vandens.O kitą dieną palyginę duomenis nustebo, nes išdžiuvęs "vikšrelis" sutrumpėjo.

2022 m. lapkritis

STEAM "Sukasi planetos"

Kauno r. Ilgakiemio mokyklos-darželio priešmokyklinukai 2022 metų gruodžio mėnesį domėjosi planetomis, mokėsi ieškoti informacijos knygose, internete, jas skaičiavo, skaitė pavadinimus ir patys juos suvedė kompiuteryje, atspausdino. Gruodžio 14 dieną komandose gamino žvaigždėtą dangų ir planetas iš plastilino. Vyko tyrinėjimas grindžiamas gamtos ir tiksliųjų mokslų mokymu, erdvinio mąstymo lyginimu. Vaikai liko sužavėti savo darbo rezultatais ir taip dirbdami išmoko planetų pavadinimus. Vaikų sukurtos vaizdinės priemonės papuošė PU grupę ir skatina toliau domėtis dangaus kūnais.

2022 m. gruodis

STEAM "Eglė ir vyšnia"

2022 m. spalio mėnesį PU grupėje vyko projektinė veikla "Kodėl miške neauga vyšnios?" Spalio 29 dieną priešmokyklinukai dirbo grupėse, kūrė erdvines figūras iš antrinių žaliavų. Meninė veikla pagrįsta gamtos mokslais, inžinerija vaikams labai patiko, jie noriai bendravo ir bendradarbiavo. Viena grupė gamino spygliuotį medį, kita - lapuotį. Kūrybinių darbų rezultatai labai džiugino vaikus, jie aptarė erdvinių figūrų gaminimo sudėtingumą, priemonių pasirinkimą, matavo jų aukštį, plotį. Refleksijos metu vaikai didžiavosi savo ir draugų išradingumu, gebėjimu susitarti ir atlikti užduoti iki galo.

2022 m. spalis