STEAM veiklos

STEAM "Transporto priemonės ir kelio ženklai"

Projektinės veiklos "Kai gatvėje ir kelyje būti saugiam?" metu priešmokyklinukai domėjosi ne tik kelio ženklais, bet ir įvairiomis transporto rūšimis, pirmosios pagalbos automobiliais. Rugsėjo 28 dieną STEAM veiklos metu vaikai dirbo dvejose grupelėse. Vieni vaikai iš antrinių žaliavų gamino transporto priemones, kita grupelė vaikų - kelio ženklus. Buvo iškelta sąlyga, kad automobiliai ir kelio ženklai turi tvirtai stovėti ant pagrindo, nes bus naudojami tolimesnėse veiklose kuriant miestą.

Read more: STEAM "Transporto priemonės ir kelio ženklai"

STEAM "Spalvinga diena"

Kauno r. Ilgakiemio mokyklos-darželio priešmokyklinukai šių metų gegužės 19 d. apsilankė Kauno VDU botanikos sode. Jie tyrinėjo augalus, domėjosi jų rūšimis, skaitė pavadinimus, žavėjosi jų spalvingumu ir įvairove. Vaikai patyrė daug džiugių emocijų išvydę spalvingus drugelius, kuriuos skaičiavo, lygino tarpusavyje, mokėsi atsakingai elgtis, kad nesužeistų trapių drugelių sparnų.

Sugrįžę vaikai gamino drugelius iš pačių pasirinktų priemonių.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Asta Sinkevičienė

2023 m. gegužė

STEAM "Stebiu, kaip dygsta pupa"

I IU grupės vaikai atliko eksperimentą, kasdien stebėjo, kaip dygsta pupa. Daiginimo esmė - palaikyti reikalingą drėgmės kiekį sėkloje, tačiau tuo pat metu vanduo negali būti jos apsėmęs. Pupą vaikai įdėjo į permatomą puodelį ir sudrėkintą popierinę servetėlę, pastatė ant palangės ir "stebėjimo lapo". Sužinojo, kad daiginimui svarbus pastovus laistymas ir saulė. Augindami vaikai susipažino su pupos sandara bei visu keliu nuo sėklos iki augalo. Gilino skaičiavimo ir matavimo įgūdžius, matavo pupą kiekvienoje auginimo stadijoje.

IU mokytoja Jelena Verbylienė

2023 m. kovas