STEAM

Kuriame Lietuvos ateitį

Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas

STEAM "Pamatyk, sužinok, atrask"

Vaikas nuo pirmųjų gyvenimo dienų domisi jį supančiu pasauliu. Kiekviena diena mažai asmenybei suteikia galimybę realizuoti save kūrybinėje erdvėje, kurioje galima tyrinėti, ieškoti, atrasti, pažinti, kurti. Todėl 3-čios IU grupės ugdytiniai kartu su mokytoja Jolanta Linartaite atliko Steam veiklą lauke, naudojat planšetinį kompiuterį, nuskaitant QR kodus esančius lauke prie kiekvieno medžio darželio teritorijoje. Sužinojus daug informacijos apie medžius, vaikams buvo pasiūlyta pačios mokytojos kurta priemonė: kortelė su medžio pavadinimu ir jo vaisiais, sėklom, žiedais ir pan. Vaikai išsirinko beržo kortelę, kurioje buvo pavaizduoti lapai, sėklos ir žirginas. Ugdytiniai aplinkoje turėjo surasti šiuos komponentus, suradus vėliau juos skaičiavo, lygino kurių yra daugiau ar mažiau, lygino jų ilgį, matavo, kuris ilgesnis, trumpesnis, lygino spalvas. Organizuojant šią veiklą vaikams buvo sudarytos sąlygos lavinti savo pojūčius: regėjimą, lytėjimą, akies ir rankos koordinaciją. Išmokstama ilgiau išlaikyti dėmesį, ugdomas sumanumas, lavinama reakcija, diskutuojama, stiprinamas kritinis mąstymas ir gebėjimas spręsti problemas.

Ikimokyklinio ugdymo vyr. mokytoja Jolanta Linartaitė

2022 m. birželis