Steam "Mano Angelėlis"

Pristatymas vaikams, kad šv. Kalėdos yra gerumo metas, o kas asocijuojasi su gerumu? Vaikai įvardino, kad angelas, tad su vaikais nusprendėme pasidaryti savąjį angelėlį. Buvo tikrai smagu daryti šį darbelį. Susukome su vaikais kartono lapą į kūgio formą, uždėjome jį ant didelio popieriaus puodelio. Vaikai padėjo užlipdyti dvipusę lipnią juostelę bei nulupti jos viršutinį sluoksnį. Tada darėme angelėlio galvą - suglamžėme laikraštį į kamuolėlį, jį apdengėme folija. Mokytojos pagalba "galva" įgavo apvalią formą. Pasidarius pagrindines formas kartu su vaikais jas apdengėme gipsiniu tvarsčiu (kai kurie vaikai žinojo jo savybes, bet dauguma nebuvo darę darbelių su šia medžiaga). Kirpome, merkėme į vandenį ir dengėme jį  ant pasiruoštų formų. Palaukus kitos dienos kol išdžius gipsinis tvarstis, mokytoja iš vakaro padengė kaspinėlio formos makaronus auksiniais dekoruojamais dažais, bei padarė angelėlio aureolę (vielutė ir auksinės spalvos raištelis).

Kitą dieną vaikai pamatė sustingusį ir pabalusį gipsinį tvarstį ant padarytų formų ir labai nustebo. Karštų klijų ir mokytojos pagalba vaikai klijavo auksinius makaronus ant angelėlio kūnelio (jų pačių pasirinktoje vietoje), karpė siūlus ir klijavo ant angelėlio galvos (plaukai), kartu su aureole. Ant paruoštos iškirptos sparnų formos vaikai klijavo pagalvės kamšalą (vaikai patys įvardino, kad sparnai turi būti švelnūs, minkšti ir baltos spalvos). Patys tepė lipalą su teptukų pagalba ir drąsiai klijavo kamšalą. Mokytoja karštų klijų pagalba užklijavo sparnus ir nupiešė veidelį (vaikai įvardino, kad angelėlis šypsosi), tad buvo nupieštas linksmas angeliuko veidelis.

Šios veiklos metu vaikai gavo padirbėti su naujomis medžiagomis: pagalvės kamšalas, medicininis gipsinis bintas, dažyti aukseliu makaronai. Veikla buvo labai įdomi, o gautas rezultatas džiugino.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Skaistė Batutytė

2021 m. gruodis