Steam "Žiemos burtai"

Vaikai susipažino su nauja medžiaga ir jos savybėmis - medicininiu gipsiniu bintu.

Ugdytiniai tyrinėjo koks medicininis bintas vos tik išimtas iš pakuotės, patys kirpo gabalėlius. Merkė jį į vandenį, pajautė kokia minkšta ir glotni medžiaga pasidaro vandenyje, tada dėjo ant stiklainio, bandė gražiai užtiesti ją, o vėliau mokytoja parodė, kad galima daryti ir kamuoliukus, ir juos tiesiog lipdyti ant jau aplipdyto stiklainio. Šis momentas vaikams labai patiko, nes suprato, kad galima daryti ir kitas formas, kad medžiaga pati prilimpa ir nereikia naudoti jokių klijų. Mokytoja papasakojo, kad medžiagai džiūstant ji kietėja ir tampa baltesnė.

Kitą dieną vaikai patys pamatė kaip pasikeitė jų darbeliai ir labai nustebo, o mokytoja paaiškino bei priminė, kad vakar medžiaga buvo sausa ir trupėjo, sušlapinus tapo elastingesnė, minkštesnė, galėjome daryti bet kokias formas, bei ją garankšliuoti tiesiai ant stiklainio, o kitą dieną jai išdžiūvus, ji tapo balta ir kieta. Sukietėjus gipsui vaikams buvo duota pasirinkti kokia spalva nori ją dažyti, bei kokiomis priemonėmis. Parengta buvo kempinėlės štampavimo technikai, teptukai dažymui, vaikai laisvai galėjo tepti dažus tiesiog pirštukais. Prieš visą veiklą buvo pasakyta, kad šie darbeliai puoš mūsų grupės aplinką, todėl vaikai buvo gerai nusiteikę ir susikaupę darbeliui. Pabaigus darbelį ir jam išdžiūvus, vaikai į jį pridėjo mokytojos atneštų tujos šakelių ir uždėjo lempučių girliandą. Patys išrinko vietą kur stovės jų žiemiškas darbelis - prie Advento kalendoriaus.

Vaikai didžiavosi jų pagamintais darbeliais.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Skaistė Batutytė

2021 m. gruodis