Projektas "Draugystė su nakties skrajūnais - šikšnosparniais"

PROJEKTO NUOSTATAI

Daugumos žmonių nuomone, šikšnosparnis yra nemalonus, netgi pavojingas gyvūnas, galintis įkąsti ar įsivelti į plaukus. Jis siejamas su naktimi, tamsa, paslaptimi. Žmonės vis dar tiki mitais apie vampyrus, jų puldinėjimus miego metu. Tiki, kad šikšnosparniai perneša pasiutligę. Iš senovės atkeliavę prietarai, kad šie naktiniai gyvūnai - blogio nešėjai. Daugelis tuo tiki, nors dažnas nebūna net matęs gyvo šikšnosparnio.

Priežastį šiems mitams atsirasti iš dalies sukėlė šių gyvūnų gyvenimo būdas. Šikšnosparniai sparčiai nyksta ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Sparčiai nykstančios rūšys įrašomos į saugomų gyvūnų rūšių sąrašus, suteikiant joms apsaugos statusą. Šiuo metu iš Lietuvoje žinomų 15 šikšnosparnių rūšių net 11 yra įtrauktos į Lietuvos Raudonąją knygą. Tačiau vien teisės aktų neužtenka. Nepaisant mokslininkų, biologų vykdomų apsaugos priemonių, apsaugoti šikšnosparnius gali kiekvienas iš mūsų.

Prie šikšnosparnių saugojimo jungiasi ir mūsų įstaigos bendruomenė. Ikimokyklinio ugdymo mokytojos parengė projektą, kurio tikslas formuoti gamtosauginę nuostatą ir teisingą požiūrį į nykstančius gyvūnus šikšnosparnius, prisidedant prie ekosistemos išsaugojimo ir uodų mažinimo. Projekto įgyvendinimo trukmė: 2021-03-01 - 2021-04-30.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Ingrida Biriukienė

Ilgakiemio mokyklos-darželio priešmokyklinio ugdymo grupė gegužės 6 dieną linksmai ir įdomiai užbaigė mėnesį trukusį projektą "Draugystė su nakties skrajūnais šikšnosparniais". Jie vyko į Kauno III-iąjį fortą ir dalyvavo edukacinėje programoje "Kur žiemoja šikšnosparniai?"

Vaikai patyrė labai daug teigiamų emocijų, sužinojo daug informacijos ne tik apie šikšnosparnius, bet ir daug istorinių faktų. Domėjosi Lietuvos praeitimi bei šiuolaikišku menu - aliuminio skulptūrų paroda "Reikarnacijos" (autorius Kazimieras Sigitas Straigis).

Ekskursijos aptarimas vyko šiltoje, atrestauruotoje kareivinių patalpoje, besivaišinant gidų surinkta ir paruošta gauromečio arbata.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Asta Sinkevičienė

2021-05-06