STEAM veikla "Vandens perlai"

Laisvalaikio salės grupių vaikai su mokytoja Kristina Gižiene, tyrinėjo vandens perlus. Kas atsitiks perlus įdėjus į vandenį?

Atsakymo vaikai nežinojo, bet labai norėjo pabandyti. Įlašinus kelis lašelius vandens nieko neatsitiko, bet įdėjus į dubenį su vandeniu jie pamažu ėmė "augti".

Vaikai smalsiai stebėjo, kaip maži rutuliukai virsta dideliais ir nebelieka vandens. Jie tyrinėjo perlus, lygino, kuris didesnis, juos skaičiavo, vardino spalvas. Laikydami rankose "užaugusius" perlus bandė apibūdinti, įvardinti pojūčius (drėgnas, slidus, kaip želė, galima sutraiškyti). Iš vandens kamuoliukų pasigaminome sensorinius maišelius. Bandydami sugauti slidžius perlus vaikai miklino savo pirštelius.

Ši veikla skatino vaikų skaičiavimo ir matavimo, tyrinėjimo, mokėjimo mokytis pasiekimus, lavino smulkiąją motoriką.

Mokytoja Kristina Gižienė

2021 sausis