STEAM veikla "Veidrodėli, pasakyk"

LS grupių vaikai su mokytoja Reda Markauskiene, nagrinėdami temą "Aš berniukas, aš mergaitė" pasitelkė į pagalbą veidrodį. Tyrinėjo savo atvaizdą jame, aptarė savo ir draugų bruožus, darė įvairias mimikas, ugdydami emocijų atpažinimo įgūdžius.

Tada pabandė veidrodį panardinti į skaidrų vandenį ir išsiaiškinti ar veidrodis vis tiek rodo. Vėliau vandenį sujudino. Vaikai lygino, kaip keitėsi atvaizdas, kai vanduo ramus ir kai sujudintas (matosi/nesimato/nelabai matosi).

Kitame etape vandenį nudažė tamsios spalvos dažais. Vėl vertino, kaip rodo veidrodis. Išsiaiškino, kad nudažytame vandenyje nebesimato veidrodžio ir jis nerodo atvaizdo. Neryškų atvaizdą galima įžiūrėti nebent vandens paviršiuje.

Ši veikla skatino ugdytinius vertinti, kaip keičiasi daikto (veidrodžio) funkcija, keičiantis jį supančiai aplinkai. Be to rodydami mimikas mokėsi atpažinti emocijas.

Mokytoja Reda Markauskienė

2021 sausis