Projektas "Saulėto oranžinio traukinuko kelionė"

Saulėtas oranžinis traukinys rieda kviesdamas bendruomenes keliauti kartu su ugdytiniais į platų gamtos pasaulį, skleidžiant oranžinę šilumą ir dalijant šypsenas.

Tai šeimos, meilės, draugystės, saulės, šviesos spalva. Mes gyvename XXI amžiuje, kai visi skuba, bėga, lekia... Vis mažiau laiko lieka pabūti su vaiku. Didesnė dalis vaikų pasaulį, gamtos grožį pažįsta iš knygelių, televizijos laidų, kompiuterinių žaidimų ir pan.

Mūsų traukinuko kelionė prasidėjo nuo mažos sėklytės - sėjome, daiginome, sodinome, laistėme, auginome...ir džiaugėmės, grožėjomės, kol pagaliau užauginome nuostabius moliūgus. Ką su jais daryti?

Ir paskelbėme "Patiekalų iš moliūgų degustaciją". Iš įvairaus skonio ir įvairių spalvų moliūgų, kompozicijoje su sveikais produktais, gaminome įvairius patiekalus ir kvietėme visą bendruomenę ragauti. Ir ne tik ragauti, bet ir pažaisti, pašokti, pašmaikštauti, pabendrauti ir receptais pasidalinti. Ir ko tik nebuvo iš moliūgų - blynų, moliūgų uogienės, apkepo, pyrago, keksiukų ir net moliūginių saldainių. O kur moliūgas, ten ir vaistažolės. Ekologiškos, kvapnios - geri ir mėgaujiesi.

Auklėtoja Nijolė Kalasauskienė

2018-10-11