Konkurso "Politikos inovacijų apdovanojimai" finalininkai

Paskelbti Europos valstybių politinių iniciatyvų konkurso "Politikos inovacijų apdovanojimai" finalininkai. Tarp jų ir Ilgakiemio mokykla-darželis.

Tarptautiniam konkursui, kurį kasmet inicijuoja Austrijos politikos inovacijų institutas, o Lietuvoje - Vilniaus politikos analizės institutas, buvo kviečiama siūlyti politikos inovacijų projektus, darančius palankų poveikį žmonių gyvenimui ir visuomenės gerovei nacionaliniu ar vietiniu lygmenimis. Tarp paskelbtų konkurso finalininkų - šeši Lietuvos projektai.

Politikos inovacijų apdovanojimų konkursui buvo pateikta 600 projektų iš 14 Europos valstybių: Austrijos, Belgijos, Bulgarijos, Prancūzijos, Vokietijos, Airijos, Italijos, Lietuvos, Švedijos, Šveicarijos, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų bei Ispanijos. Į finalą pateko 80 iniciatyvų, tarp kurių šešios iš Lietuvos. Iš viso mūsų šaliai atstovavo 32 įvairių sričių iniciatyvos iš daugelio respublikos regionų.

Iš paskelbtų finalininkų bus išrinkti ir laureatais paskelbti geriausi Europos politikos inovacijų projektai gyvenimo kokybės gerinimo, gerovės kūrimo, darbo vietų tobulinimo, gamtos apsaugos, kultūros (meno, švietimo ir mokslo), demokratijos, žmogaus teisių gynimo ir bendruomenių stiprinimo srityse. Projektai vertinami pagal keturis kriterijus: inovatyvumą, įtraukumą, patikimumą ir tvarumą. Privaloma sąlyga - politikų dalyvavimas projekte.

Tarp šešių 2018 metų Europos politikos inovacijų konkurso finalininkų - Ilgakiemio mokyklos-darželio projektas "Mylėkime vaikus. Švietimo įstaiga - svarbiausias bendruomenės telkimo įrankis kaime" (anglų k.Community mobilisation through children to have adults participate in and further develop neighborhood programs).

Aušra Gužauskienė, Ilgakiemio mokyklos-darželio direktorė, projekto kūrėja ir įgyvendintoja;

Eimuntas Raugevičius, Garliavos apylinkių seniūnas, projekto globėjas.

Visų finalininkų projektų atstovai pakviesti į  Vieną, kur 2018 m. lapkričio mėnesį Austrijos sostinės Vienos rotušėje bus iškilmingai paskelbti ir apdovanoti Europos politikos inovacijų konkurso laureatai. Iškilmėse dalyvaus 500 svečių: konkurso finalininkai, politikai, verslo, kultūros atstovai iš visos Europos.

Lietuva tarptautiniame konkurse "Politikos inovacijų apdovanojimai" dalyvauja pirmąjį kartą.

2018-10-05

Ilgakiemio mokykla-darželis