1-2 klasių išvyka į Kauną

"Knyga, knyga, dar kartą knyga. Niekas taip neišjudina ir neugdo vaiko fantazijos kaip knyga," - rašė viena žymiausių vaikų rašytojų Astrida Lindgren.

2023 m. vasario 22 d. Kauno r. Ilgakiemio mokyklos-darželio 1-2 klasių mokiniai ir mokytojos vykome į Kauno miesto viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyrių ir Vaikų literatūros muziejų. Bibliotekoje pasijutome tarsi knygų karalystėje: vartėme ir skaitėme kvepiančias, grojančias, šviečiančias, karpinių, erdvines, interaktyvias knygas. Pirštais lietėme Brailio raštu parašytas knygas, skirtas regėjimo negalią turintiems vaikams. Nuo knygų gausos ir grožio liejosi vaikų džiaugsmingos emocijos.

Išvydome bibliotekos pačią didžiausią, mažiausią, seniausią knygas, galėjome ir "pamatuoti svorį" sunkiausių knygų - rankomis jas pakelti ir spėti kiek jos sveria. Nusprendėme, jog į šią biblioteką sugrįšime dar ne kartą.

Vaikų literatūros muziejuje mūsų laukė geriausių lietuvių autorių pasakų, eilėraščių, pjesių veikėjai: arklys Dominykas, meškiukas Rudnosiukas, Agė melagė ir kiti. Išvydome mirioramą - senovišką kiną, kuris telpa mažoje dekoruotoje dėžutėje. Antrąjąme muziejaus aukšte turėjome galimybę pasijusti tikrais aktoriais ir pasimatuoti pasakų veikėjų kaukes. Edukacijos pabaigoje patekome į Vytautės Žilinskaitės pasakos "Kelionė į Tandadriką" kosminį laivą. Muziejus - tikras pasakų namas!

Pasivaikščiojome Laisvės alėjoje, vaišinomės kepyklėlės šiltomis, gardžiomis bandelėmis, užsukome į Soboro bažnyčią, žaidėme ir krykštavome žaidimų aikštelėje. Nepastebėjome, kaip greitai prabėgo laikas.

Pradinių klasių mokytojos: Rima Budreckienė, Asta Klimienė; mokytojos padėjėja Vilma Baranauskienė.

2023 m. vasaris