Vaikų vasaros stovykla 2017

„VASAROS DĖLIONĖ “

2017-06-05

Vasaros pradžia ir žydinčios pienės į Ilgakiemio mokyklą-darželį sukvietė gausų būrį stovyklautojų. Pasipuošę šypsenomis ir gera nuotaika paskelbėme vaikų vasaros poilsio stovyklos  „Vasaros dėlionė“ atidarymą. Džiugu, kad stovykla organizuojama jau ketvirtus metus ir yra finansuojama Kauno r. savivaldybės.

Stovyklautojai susipažino su numatytomis veiklomis, siūlė bendrus susitarimus-taisykles, kūrė stovyklos šūkį. Kiekvienas dalyvis susikūrė savo logotipą-vardą ant marškinėlių, kuriais galės kasdien pasipuošti.

Pirmąją stovyklos dieną Ilgakiemio laivalaikio salėje vaikų laukė šaunusis „Vaikų šėlsmadienis“. Į svečius atvyko  Rokų laisvalaikio salės ir Linksmakalnio mokyklos-darželio vaikai. „Vaikų šėlsmadienyje” koncertavo Rokų laisvalaikio salės šokių studija „Lwin”, Linksmakalnio mokyklos-darželio vokalinė studija „Saulutė” ir Ilgakiemio laisvalaikio salės vaikų pop grupė „Pabiručiai”. Po koncerto, kol mažieji šventės dalyviai piešė bendrą piešinį „Mano vasaros atostogos”, likusieji šventės dalyviai dalyvavo orientacinėse varžybose.

Vyr. mokytoja Rima Budreckienė

Antra diena. „Menų virtuvėlė“.

Laukėme svečių iš Jonučiuose esančios „Menų virtuvėlės“. Stovyklautojus džiugino puikus oras, todėl belaukdami svečių laiką leidome lauke, žaisdami judriuosius žaidimus. Jie niekada neatsibosta!

Na, o atvykusi šauni „Menų virtuvėlės“ mokytoja, stovyklautojams papasakojo apie senovinius piemenėlių darbus, žaidimus ir pramogas. Visi vaikai turėjo galimybę pasigaminti pasirinktą muzikinį instrumentą –skudučius, barškutį marakasą arba medinį „brauktuką“. Net ir tie, kurie nėra dideli liaudiškos muzikos gerbėjai, noriai įsijungė į instrumentų gaminimo pamokėlę. O kaipgi turint instrumentus, nepagrosi! Pamokėlę užbaigėme ritmiškai pritardami liaudies dainai “Oi tu, kiški žvairy”.

Trečia diena. Talentų diena.

Kas gi yra talentas, talentingas žmogus? Ar aš talentingas? Kokių pasaulinio garso talentų žinome? Ar užtenka vien tik talento, norint pasiekti aukštumų? Į šiuos  klausimus bandėme atsakyti trečios stovyklos dienos metu. Ir ne tik diskutavome šiais klausimais, bet, žinoma, demonstravome savo talentus, džiaugėmės vieni kitų gebėjimais . Buvo įdomu pažinti draugus iš arčiau – grojančius gitara ar pianinu, dainuojančius ar šokančius, drąsiai judančius ant riedlentės, kalbančius keliomis kalbomis! Išbandėme ir oratorystės meną – 2 minutes įtikinamai ir įdomiai kalbėti ką tik sužinota tema. Manot paprasta? Pabandykite!

Ketvirta diena. Svečiuojamės „Budo“ klube.

Ketvirtąją dieną su dideliu džiaugsmu vykome į japonų kovos menų klubą „Budo“ esantį Garliavoje. Trenerio Giedriaus auklėtiniai parodė puikią programą, kuria visi labai žavėjomės ir stebėjomės. Turėjome unikalią galimybę patys pasportuoti ant tatamio, iš arti apžiūrėti priemones, kuriomis naudojasi kovotojai. Treneris paaiškino ką reiškia įvairūs terminai, naudojami kovos metu, skaičiavome iki 10 japoniškai. Sužinojome, kad Budo tikslas – pergalė be kovos. Budo kovos supratime – žmogaus protinių ir fizinių įgūdžių visuma yra aukščiau už priešininko greitį ir jėgą.

Karate treniruočių nauda kiekvienam atėjusiam yra akivaizdi. Studijuojant karate padidėja raumenų jėga, elastingumas, gerėja reakcija, tarpraumeninė koordinacija, greitis, lankstumas, laikysena ir savijauta. Tai patyrėme patys stovyklos dalyviai. Vaikai tampa disciplinuotesni, išmoksta koncentruoti dėmesį, stipriai išsiskiria iš bendraklasių tarpo fiziniu parengimu. Dėka įvairiausių treniruočių tipų jie įgyja pasitikėjimo savo jėgomis, išmoksta kontroliuoti situaciją, sumažėja baimė ir iš jos kylanti agresija. Tai puikus užsiėmimas paruošiantis jaunus žmones lengviau sutikti gyvenimo mestus iššūkius.

Linkime treneriui Giedriui ir jo auklėtiniams daug pergalių ir pasisekimų būsimuose karate čempionatuose.

Penkta diena. Išvyka į Išlaužą.

Stovykla įpusėjo. Paskutinė pirmos savaitės diena. Oras vėl mus lepino. Na ir puiku, nes žaidimams lauke su naujais draugais būtinai reikalingas geras oras. Kas tie naujieji draugai? Mes vykome į svečius pas Išlaužo pagrindinės mokyklos stovyklautojus. Mus draugiškai priėmė dienos centro mokytoja Gintarė su stovyklą lankančiais mokiniais. Pirmiausia aplankėme mokykloje veikiantį muziejų, pažaidėme susipažinimo žaidimą , o po to – daug judesio erdviame žaliame mokyklos kieme. Išvykdami padarėme išvadą – naujos pažintys visada yra gerai!