Dailės-technologijų STEAM pamoka 3-oje klasėje

Spalio 25 dieną trečiokai į dailės-technologijų pamoką susirinko nešini bulvėmis ir skustukais. „Mokytoja, ką veiksime? Gal darysime antspaudus? Gaminsime patiekalą iš bulvių?“ Vaikai smalsavo iki tol, kol buvo užminta mįslė: „ Kaip susiję bulvių traškučiai, krakmolas, klijai....ir bulvės?“  Su traškučiais viskas buvo aišku.

O krakmolas? " Gal kai sodina bulves pabarsto krakmolo? Gal kai kepa bulvinius blynus reikia įdėti krakmolo? Kai gamina cepelinus, apvolioja juos krakmole!" - tokie vaikų pamąstymai ir žinios.

Tai iš kur tas krakmolas atsiranda? „Iš bulvių!!!” – nuskambėjo atsakymas. Ar tikrai?

Išsikėlėme HIPOTEZĘ, kad "bulvėse yra krakmolo" ir atlikdami tyrimą, hipotezę patvirtinome, įrodėme, kad bulvėse yra krakmolo (ir ne tik). Buvo darbelio, įspūdžių, pirmų kartų...

Be atlikto tyrimo mokiniai grupėse sudarė mąstymo žemėlapius „Patiekalai iš bulvių“, diskutavo apie virėjo profesiją, sužinojo, kad bulvės į Europą atkeliavo iš Pietų Amerikos.

Na, o kaip bulvės susiję su klijais, šita mįslė dar neatskleista. Tęsinys kitoje pamokoje.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Rasa Gelažauskienė

2022 m. spalis