STEAM veikla "Ledo žaislai - Šaltuko išdaigos"

Sulaukę gražaus, itin šalto žiemos oro, pradinių klasių mokiniai kūrybingai išnaudojo dailės ir pasaulio pažinimo pamokas. Spustelėjęs šaltukas buvo puikus pagalbininkas išsiaiškinti, kas nutinka vandeniui žemoje temperatūroje.

Mokiniai gavo užduotį: pasigaminti - užsišaldyti įvairių ledo žaislų, dirbinių, dekoracijų, įdomybių. "Inkliuzams" buvo naudojama įvairi gamtinė medžiaga - žolelės, žiedeliai, šakelės, kruopelės ir t.t. Mokiniai saugiai ir taupiai naudojo darbo priemones, stebėjo, per kiek laiko jų kūrinys užšalo, fiksavo laiką.

Darbeliais papuošė savo kiemą, sodą.

Pasibaigus šalčiams stebėsime, per kiek laiko ledo žaislai ištirps.

Norintiems tirpimą pamatyti greičiau, buvo pasiūlytas eksperimentas - per kiek laiko ledinis darbelis ištirps kambario temperatūroje? O gal pabarsčius druskos pagreitės tirpimas?

Pradinių klasių mokytojos Rasa Gelažauskienė ir Rima Budreckienė

2021-01-15