Pažintinė - edukacinė kelionė į Trakus

Spalio 20 dieną Ilgakiemio mokyklos-darželio pradinukai ir jų mokytojos išvyko į vieną labiausiai lankomų vietų Lietuvoje - Trakus. Kelionėje sužinojome vieno įspūdingiausių Prienų krašto senosios praeities paminklų - Lepelionių piliakalnio (seniau dar vadinto Balnakalniu, vėliau - Napoleono kepure) atsiradimo legendą. Aplankėme Velnio duobę - o kiek legendų apie ją sukurta! Tik klausyk - ar neišgirsi skambančių bažnyčios varpų, tik atidžiai stebėk - ar nepamatysi kur pasislėpusio velniūkščio.

Trakai mus pasitiko savo grožiu ir didybe. "Ežerų miestu" jie vadinami ne be reikalo. Senojoje kibininėje sočiai privalgę kibinų (už jų gaminimo receptą galime dėkoti karaimams), nužingsniavome į didingąją Trakų pilį. Ten domėjomės muziejuje eksponuojamais meno, karybos, pilies gyvenimo daiktais. Edukatoriai supažindino su pilies istorija, papasakojo apie senąją Lietuvos sostinę - Trakus. Vėliau mokiniai ieškojo ir surado paslėptą pilyje lobį, remdamiesi Tautiškos giesmės žodžiais, sudėliojo "Trakų pilį".

Prisilietimas prie praeities, prie storų Trakų pilies sienų, vaikščiojimas LDK Vytauto takais leido dar kartą pajusti, kokia įdomi ir turtinga yra Lietuvos istorija.

Pradinių klasių vyr. mokytoja R. Budreckienė

2022 m. spalis