Politikos inovacijų apdovanojimai 2018: geriausi Europos politinių sprendimų atstovai susitinka Vienoje

Tarp finalistų Kauno rajono Ilgakiemio mokyklos-darželio direktorė Aušra Gužauskienė ir projekto globėjas Eimuntas Raugevičius, Garliavos apylinkių seniūnas.

2018 m. lapkričio 17 d. Vienoje vyko 2018 m. Europos geriausių politinių sprendimų apdovanojimai.

Politikos inovacijų apdovanojimams jau antrą kartą buvo pristatyti geriausi politiniai projektai iš visos Europos. Iš 1053 Europos gyventojų, pateikusių projektus, žiūri atrinko 80 finalistų ir 8 nugalėtojus iš daugiau nei 600 nominantų net aštuoniose kategorijose. Apdovanojimai nugalėtojams buvo teikiami pagrindinėje Vienos miesto Rotušėje.

Politikos inovacijų apdovanojimuose buvo pripažintos sėkmingai įgyvendintos politinės iniciatyvos nepriklausomai nuo partijos, politinio lygmens ar regiono. 450 svečių, kurių tarpe buvo parlamentarai, merai, valdžios atstovai iš daugiau nei 15 Europos šalių, sužinojo apie geriausius projektus bei jų kūrėjus, pradedant nuo tvarios, aiškios "maisto grandinės" Bavarijoje iki pasų suteikimo aštuoniolikmečiams, kurie suteikia galimybę nemokamai naudotis geležinkelio transporto paslaugomis, taip pat tokie projektai, kaip kūrybiškumo atgaivinimas socialinių ir ekonominių problemų turinčiuose rajonuose Belgijoje ir Anglijoje. Šį kartą net šeši projektai iš Austrijos pateko į finalą.

Renginio šeimininkais buvo Patricia Kahane "Kahane fondo" ir Politikos inovacijų Instituto atstovė, Erich Hampel "B&C privataus fondo" atstovas, Austrijos pramonės federacijos prezidentas Georg Kapsch ir miesto tarybos narys Jurgen Czernohorsky. Pagrindinį pranešimą skaitė ir apdovanojimus teikė Europos demokratijos laboratorijos Berlyne įkūrėjas Ulrike Guerot.

Nugalėtojai buvo vertinami už kūrybiškumą bei naują požiūrį.

Projektus vertino ir balus skyrė vertinimo komisija, kurią sudarė daugiau nei 1000 europiečių. Vertinimas vyko internetu. Geriausių įvertinimų pelnę projektai buvo atrinkti iš aštuonių kategorijų: demokratiškumo, darbo, ekologijos, žmogaus teisės, bendruomeniškumo, gyvenimo kokybės, žmonių gerovės. Atrinkti projektai buvo iš tokių šalių kaip Belgija, Prancūzija, Vokietija, Lenkija, Švedija, Jungtinė Karalystė, Lietuva, Lenkija, Šveicarija bei Europos komisijos pateiktas projektas.

Tarp 2018 metų Politikos inovacijų konkurso finalininkų pateko šie projektai iš Lietuvos:

1. Mylėkime vaikus. Švietimo įstaiga - svarbiausias bendruomenės telkimo įrankis kaime. Aušra Gužauskienė, Ilgakiemio mokyklos-darželio direktorė, projekto kūrėja ir įgyvendintoja; Eimuntas Raugevičius, Garliavos apylinkių seniūnas, projekto globėjas.

2. Globali Lietuva - valstybės ir diasporos partnerystė. Linas Linkevičius, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministras.

3. Integralios pagalbos plėtros programa Lietuvoje. Ramunė Jurkuvienė, projekto vykdymo momentu - Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ministro patarėja, dabar - Socialinio darbo tarybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pirmininkė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorė.

4. Alytaus miesto dalyvaujamasis biudžetas: daugiau demokratijos ir atsakomybės gyventojams. Vilija Ramanauskienė, Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.

5. Pokyčių valdymo sistemos sukūrimas, siekiant efektyviau įgyvendinti Vyriausybės darbus. Lukas Savickas, Ministro Pirmininko patarėjas ekonomikos ir strateginių pokyčių valdymo klausimais.

6. Žiūrų kaimo bendruomenės atkūrimas, ryšių skatinimas tarp įvairių kartų, atgaivinant senąją folkloro tradiciją. Jūratė Lebednykienė, Žiūrų visuomeninės bendrijos valdybos narė, viena iš projekto kūrėjų ir įgyvendintojų; Vilma Miškinienė, Varėnos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja, projekto globėja.

Edward Strasser, vienas iš Politikos inovacijų fondo įkūrėju sakė: "Pagrindinis mūsų darbo tikslas yra stiprinti demokratiją Europoje. Mes parodome kaip drąsiai ir kūrybiškai politikai pristato naujoves. Šiais apdovanojimais, mes pristatome jų projektus plačiajai Europos visuomenės auditorijai, kad ir kitos šalys ar regionai galėtų naudotis šiomis idėjomis".

Ilgakiemio mokyklos-darželio direktorė Aušra Gužauskienė