eTwinning projektai

"Kultūrinis kaleidoskopas" - Europa tavo mokykloje

Šiais mokslo metais mūsų mokyklos-darželio ugdytiniai su mokytojomis prisijungė prie tarptautinio eTwinning projekto "Kultūrinis kaleidoskopas". Tai puiki galimybė kartu kurti ir bendradarbiauti su kitų Europos šalių mokyklų bendruomenėmis, dalintis patirtimi ir jos pasisemti, pasinaudojant šiuolaikinėmis skaitmeninėmis technologijomis. O šalių dalyvių - visas didelis būrys: Italija, Graikija, Turkija, Serbija, Slovėnija, Kroatija, Latvija, Jordanija, Portugalija, Lenkija, Bulgarija, Moldova, Rumunija, Suomija, Prancūzija, Ispanija, Čekija, Armėnija, Sakartvelas, Islandija, Lietuva.

Projektas skirtas 4-11 metų vaikams. Auginti ateities piliečius - tai auginti plataus akiračio vaikus su demokratijos kultūra. Vaikai yra maža, bet svarbi didžiojo pasaulio dalis, kuriai galima pavyzdžiais perduoti, kad jų kultūra yra vertinga, tuo pat metu ugdyti jų pasitikėjimą savimi. Projekto eigoje mokomasi ir anglų kalbos atitinkamo amžiaus lygiu. Tai būdas susirasti draugų iš kitų šalių, susipažinti su šalių sostinėmis, geografija, maistu, šokiais ir istorija. Projektas skatina supratimą, kad visos kultūros turi bendrų bruožų, ugdo empatiją bei pagarbą skirtumams.

Laukia daug įdomių veiklų, nuotolinių susitikimų, į kuriuos dalyvauti kviesime ne tik vaikus, bet kartais net ir jų tėvelius. Europa atkeliauja į mokyklą-darželį. Bendrų pastangų dėka - tai bus šaunus nuotykis. Pradedame!

Anglų kalbos, PU mokytoja Reda Markauskienė

2021 m. rugsėjis

Spalio 16-oji - Tarptautinė Maisto diena

Mes, 1-os ikimokyklinės grupės vaikai, mėgstame valgyti daug ką, bet blynus mėgstame labiausiai... Todėl, prisijungę prie tarptautinio Etwinning projekto "Kultūrinis kaleidoskopas" ir sužinoję, kad spalio 16-oji yra Tarptautinė maisto diena bei gavę užduotį pagaminti vieną patiekalą bendrai dalyvių kuriamai elektroninei receptų knygelei, vienbalsiai nusprendėme iškepti blynų, bet širdelės formos ir su obuoliais!

Mėgstame gaminti patys. Todėl sutartinai kibome į darbus: plovėme, pjaustėme ir tarkavome obuolius, maišėme blynams tešlą, patys pylėme tešlą į keptuvę ir patys atsargiai, kad neapsidegintume, ištraukėme blyną iš jos. Mokytoja atnešė naminės aviečių uogienės - valgėme net pirštelius aplaižydami, nes labai skanu buvo. Žinoma, bevalgydami pasikalbėjome ir apie tai, kaip svarbu nepersivalgyti, maistą tausoti, su stokojančiu pasidalinti.

Pas mus visą mėnesį vyksta ir rudeninis projektas "Rudenio taku", kuris sutelkia mus ne tik grožėtis nuostabia rudens gamta, nagrinėti miško paslaptis, bet taip pat tyrinėti vaisius, daržoves, juos ragauti, iš jų gaminti. Jau darėme vaisių salotas, kepėme obuolių pyragą, dar kepsime blynus su moliūgu ir darysime daržovių salotas.

Pas mus grupėje smagu gyventi. Užeikite, pavaišinsime.

IU mokytoja metodininkė Nijolė Kalasauskienė

2021 m. spalis